Tags: srdce   krv   tlak  
tlakomer

Podobne ako vysoký krvný tlak aj nízky krvný tlak je nebezpečný. Aj keď sa vraví, že nízky krvný tlak znamená dlhý život, príliš nízky tlak treba riešiť. Normálny krvný tlak je 120/80 mmHg a keď hodnota krvného tlaku v kľudovom stave klesne pod hodnotu 115/75 mm Hg jedná sa o nízky krvný tlak. Pri nízkom krvnom tlaku dochádza k nedostatočnému prívodu kyslíka do srdca a mozgu, následkom čoho nefungujú orgány správne a môžu sa poškodiť. U športovcov a ľudí s ideálnou telesnou hmotnosťou sú nižšie hodnoty krvného tlaku normálne, avšak príliš nízky krvný tlak predstavuje zdravotné riziko. Sprievodné symptómy nízky krvný tlak sú napríklad: dýchavičnosť, závrate, únava, rozmazané videnie, a nepravidelný srdcový tep. Nízky krvný tlak je často daný geneticky, avšak minimálne spolovice ho dokážeme ovplyvniť. Ak aj vás trápi nízky krvný tlak a sprievodné problémy, máme pre vás prírodné riešenia na upravenie krvného tlaku.

Prvá pomoc pri závrati

Ľudia s nízkym krvným tlakom často trpia na závrate pri postavení zo sedu, či pri postavení z postele. Pri takýchto závrati je dobré si na chvíľu čupnúť alebo sa v stoji zohnúť a chytiť niečoho pevného. Vraj pomáha aj v stoji skrížiť nohy, čím by sa mal tlak zvýšiť o 10 až 15 mm Hg.

Čo zvyšuje krvný tlak

Nasledovné tipy pomáhajú zvyšovať nízky krvný tlak:

Sladké drievko - Koreň rastliny s oficiálnym slovenským názvom Sladovka sladkoplodá, známej ako sladké drievko má určité vlastnosti, ktoré pomáhajú riešiť niektoré zdravotné problémy. Koreň sladkého drievka obsahuje aromatickú látku glycyrrhizin, ktorá podporuje vyplavenie hormónov nadledviniek, ktoré zadržujú v tele soľ a podporujú vylučovanie draslíku. Následkom toho se v tele zmení hospodárenie s vodou a stúpne krvný tlak. Extrakt sladkého drievka sa nachádza v sladkosti známej ako pelendrek, aj keď vďaka rôznym ochucovadlám sa v niektorých pelendrekoch sladké drievko nenachádza vôbec, alebo len vo veľmi malom množstve.

Červená repa – Miska červenej repy dvakrát denne pomáha zvýšiť krvný tlak. Je to vďaka dusičnanom nej obsiahnutých. Dusičnany sa tiež nachádzajú v zelery, špenáte a v hlávkovom šaláte.

Rozmarínové víno – Ak sa pýtate čo je to rozmarínové víno, tak vám naň hneď dáme recept. Kúpte si liter bieleho vína a dajte doň 20-40 gramov rozmarínu. Po týždni víno sceďte a užívajte jednu polievkovú lyžicu ráno a jednu pred spaním. Rozmarínové víno však nie je vhodné na dlhodobé použitie. Vďaka tomuto receptu sa zvýši krvný tlak a podporí činnosť srdca.

Šport – Zdravý pohyb pomôže zvýšiť nielen krvný tlak ale odstráni aj mnohé iné zdravotné ťažkosti. Plávanie, bicyklovanie alebo obyčajná chôdza sú veľmi vhodné. Cvičte aspoň pol hodinu trikrát týždenne. Postupom času sa vám hodnoty krvného tlaku upravia do normálu. Posilní sa vám srdce a zlepší krvný obeh. Vyhnite sa prudkému vstávaniu a dlhému státiu na jednom mieste.

Sprcha – Striedajte teplú a studenú vodu v sprche. Tým sa rozprúdi krv a nabudí organizmus. Ranná sprcha je ideálna do nového dňa ale aj pri nevoľnosti počas dňa.

Voda – Dodržiavanie dostatočného pitného režimu je pri nízkom tlaku nevyhnutnosť. Denne treba vypiť aspoň 2,5 litra nesladenej vody. Vodu pite aj keď nepociťujete smäd. Nachystajte si ráno fľašu vody a do poobedia ju vypite. Potom ešte pár pohárov do večera a máte o pitný režim postarané. Najmä vody so zvýšeným obsahom sodíka sú pri nízkom krvnom tlaku vhodné. Možno aj takáto jednoduchá rada upraví váš krvný tlak.

Soľ – Soľ zvyšuje krvný tlak a je to dokázané mnohými výskumami. Soľ má každý z nás v domácnosti, a preto je jednoduché použiť ju na boj s nízkym tlakom. Starší ľudia by sa však mali poradiť s lekárom koľko soli je vhodné množstvo. Veľké množstvá soli nie sú vôbec vhodné a spôsobujú mnohé zdravotné problémy.

Káva – Káva je známa tým, že zvyšuje krvný tlak. Šálka silnej černej kávy sa odporúča na zvýšenie krvného tlaku. Je to krátkodobé ale účinné riešenie. S kávou buďte opatrní najmä v lete, pretože dehydruje organizmus a tlak môže klesnúť ešte viac.

Korolen - Tento bylinný prípravok z výťažkou z rastlín by sa dal nazvať expertom na rôzne druhy ochorenia srdca. Korolen sa používa na všetky ochorenia cievnej sústavy, na krvotvorbu,  nervové ochorenia, vysoký aj nízky či kolísavý krvný tlak, aterosklerózu, anémiu, kŕčové žily, hemoroidy, ochorenia hormonálneho systému. Vďaka komplexu výťažkov z rastlín má tento prípravok silné detoxikačné, antioxidačné a regeneračné účinky. Je vhodné ho užívať preventívne pri nedostatku energie a najmä je vhodný pri problémoch so srdcom a na okysličenie a zlepšenie funkcie mozgu. Korolen zlepšuje kvalitu krvi a podporuje tvorbu krvných buniek, čo ocenia najmä darcovia krvi. Veľmi dobrou vlastnosťou prípravku Korolen je úprava krvného tlaku. Či už vás trápi nízky krvný tlak alebo naopak vysoký krvný tlak, Korolen vám môže byť nápomocný. Keďže srdcové ťažkosti trápia veľmi veľa slovenských pacientov, Korolen sa odporúča aj preventívne na predchádzanie vzniku kardiovaskulárnych chorôb, prevenciu aterosklerózy, srdcového infarktu a cievnej mozgovej príhody. V prípravku Korolen sú výťažky z Ginkga dvojlaločného, ľubovníka bodkovaného, pagaštanu konského, krvavca lekárskeho, levandule lekárskej, brusník, dubu, cesnaku, nevädze, rasce, ďumbiera a mnohých iných účinných bylín pôsobiacich na rôzne zdravotné ťažkosti. Korolen sa užíva 1-3 razy denne po 3-9 kvapiek. Je vhodný aj pre diabetikov.

Kúpiť Korolen

Najnovšie články

Výber kobercov podľa ...

Výber kobercov podľa miestností, kam sú určené, ...

Vyber kompresora do ...

Kompresor je všestranným náradím. Použiť ho ...

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...