Tags: dieťa  

Mnoho mamičiek čaká na moment, kedy hlboký kočík vymení za športový. A odkedy začať používať športový kočík? Do pol roka od narodenia by malo bábätko ležať na rovnej ploche. Niektoré športové kočíky to síce umožňujú, no s dieťatkom vtedy nemáte očný kontakt, chrbtovú opierku je možné polohovať do roviny, no športová časť sa vtedy nedá otočiť tak, aby ste na seba videli, dieťa môže ležať len v smere jazdy. Aj keby vám táto skutočnosť nevyhovovala, po šiestich mesiacoch sa pre tento typ kočíka rozhodnete takmer stopercentne, presvedčia vás najmä nespočetné výhody športových kočíkov. Ktoré patria medzi tie najväčšie?

Z “vaničky” do “šporťáku”

Športový kočík je obvykle ľahší, flexibilnejší, jednoducho “šikovnejší” ako hlboký kočík. Športové kočíky bývajú tiež skladnejšie ako hlboké, mamičky vyzdvihujú aj ich rotačné kolieska, ktoré im umožňujú dobrú manipuláciu na chodníku či ceste. O tom, že šikovný “šporťák” zaberá menej miesta ako hlboký, asi ani nemusíme písať. Mamičky pri športových kočíkoch tiež oceňujú, že ich ratolesti môžu nerušene sledovať svet okolo seba. Vďaka pohyblivej scenérii je ich myseľ zamestnaná oveľa dlhšie, takže si prechádzku môže užívať dieťa i mama.

Na čo dbať pri výbere športového kočíka?

Športový kočík by sa mal dať bez problémov polohovať, minimálne do troch základných polôh. Tiež by mal mať jednoduché ovládanie, nemal by pri ňom byť problém sklopiť ho jednou rukou, tiež by mal mať dostatočný úložný priestor. Ide totiž o kočík, s ktorým vyrážate na prechádzky a nákupy, už nenesiete len cumeľ a fľašku, ale tiež náhradné oblečenie, keksíky, hračky a mnoho iného. Dôležité je, aby mal aj nastaviteľnú opierku nôh, veľké gumené kolesá a dobré zadné odpruženie, zabezpečujúce drobcovi ničím nerušenú, pokojnú jazdu. Rúčka na kočíku by mala byť tiež nastaviteľná, aby vyhovovala potrebám mamičky alebo otecka, podľa toho, kto bude dieťa kočíkovať. Ideálne je, keď má kočík okrem centrálnej brzdy aj ručnú brzdu na rúčke, ktoré sú väčšinou vhodné aj na športovanie. Pozor tiež na poťah, mal by byť ľahko udržiavatelný. Samozrejmosťou sú tiež popruhy, ktorými dieťa pripútate a určite sa vášmu drobcovi zíde aj pevné madlo či pultík. Na trhu je však množstvo druhov i značiek, ktoré sa od seba líšia tak, aby vyhovovali nárokom mamičiek aj detí.

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...