Tags: zdravie  

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový tréning v telocvični a osloviť prítomných ľudí, ideálne vo vekovej skupine nad tridsať rokov. Stačí im položiť jednoduchú otázku – či sa v minulosti venovali nejakému kolektívnemu športu, napríklad futbalu, a či majú za sebou históriu zranení. Ak znie odpoveď na prvú otázku áno, tak pri tej druhej mnohí povedia, že ich k cvičeniu priviedli napríklad aj ťažkosti s kĺbmi či šľachami.

Čítať ďalej...
Tags: kĺby  

V letných mesiacoch sme často vonku, preto by sme mali mať stále na mysli, že dlhé vystavenie sa letnej horúčave môže mať negatívne účinky nielen na našu pokožku. Silné letné slnečné lúče, ale aj pobyt v lete vonku v tieni pri vysokých teplotách vzduchu nám môžu spôsobiť úpal sprevádzaný nevoľnosťou, bolesťami hlavy, únavou a celkovom malátnosťou. Pri úpale sa organizmus prehreje, pretože sa nestíha ochladzovať potením. K úpalu okrem vysokých teplôt prispieva aj nedostatočný príjem vody. V tomto článku si priblížime ako sa vyhnúť úpalu a čo pomôže zmierniť následky úpalu a aké sú rozdiely medzi úpalom a úžehom.

Čítať ďalej...

Každý človek má iné príznaky toho, ako sa u neho prejavuje ochorenie alebo vážnejšia choroba. Závisí to najmä od zdravotného stavu, kondície a imunity. Z týchto dôvodov je niekedy možné prehliadnuť ľahké prejavy ochorenia. Na jar a počas leta sa zvyšuje počet kliešťov, čo aj ovplyvňuje  výskyt a rozšírenie infekčného ochorenia. Počas výletov do prírody je veľmi dôležité dbať na ochranu a prevenciu, pretože na boreliózu neexistuje žiadne očkovanie. Ak budete podceňovať liečbu a možné príznaky boreliózy alebo iných ochorení, môže sa vám to tvrdo vrátiť.

Čítať ďalej...

Na Slovensku je očkovanie proti učitým chorobám povinné. Očkovaniu sa určitá skupina ľudí bráni, ale pravda je taká, že vďaka očkovaniu sme sa zbavili mnohých životu nebezpečných ochorení. Povinné očkovanie je hradené zdravotnými poisťovňami. Navyše je možnosť nepovinného očkovania, napríklad proti chrípke, ale aj iným chorobám. Budúcnosť ukáže, či očkovanie proti koronavírusu bude povinné alebo dobrovoľné.

Čítať ďalej...

Podkategórie

Liečenie vonkajších zdravotných problémov

Liečenie vnútorných zdravotných problémov.

Najnovšie články

Vyber kompresora do ...

Kompresor je všestranným náradím. Použiť ho ...

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...