Tags: koža  

Ak váš vek prekročil istú hranicu, je možné že sa vám na tvári postupne objavujú vrásky. U niekoho sa nemusia objaviť nikdy a u niekoho už aj v dvadsiatich rokoch života. Vrásky nemá nikto rád a ich výskyt je u každého individuálny. Väčšina ľudí sa im však v určitom veku nevyhne. Ak ste sa dostali na túto stránku, pravdepodobne sú pre vás vrásky problém. Odstránenie vrások je možné u rôznych odborníkov, ale takýto zákrok nie je zadarmo. Nemusíte však platiť za drahé profesionálne ošetrenie, ale predtým vyskúšajte niektorý z tipov na odstránenie vrások lacno a bezbolestne. Keďže aj vrásky vznikajú postupne, často aj niekoľko rokov či desaťročí, tak aj ich odstránenie trvá určitý čas. Budete teda potrebovať veľkú trpezlivosť a hlavne sa nevzdávať. Taktiež bude potrebné skoncovať s rôznymi návykmi, ktoré zhoršujú stav pokožky a zťažujú boj proti vráskam.

Zmeny životného štýlu – Rôzne návyky ľudí môžu mať za následok vytváranie a prehlbovanie vrások. Medzi takéto návyky patrí napríklad fajčenie, ktoré urýchľuje starnutie pokožky s čím súvisí aj vznik a prehlbovanie vrások. Najlepším riešením nielen pre vaše vrásky je prestať fajčiť. Tým sa zlepší nielen stav pokožky, ale aj iné aspekty vášho zdravia.

Používajte opaľovací krém – V zdravej pokožke sú v optimálnom pomere zastúpené kolagénové a elastické vlákna v pomere 1% elastických a 99% kolagénových vlákien. Pôsobením slnečného žiarenia kolagénové vlákna degradujú a nahrádzajú sa elastickými vláknami. Tým vzniká nesprávna elasticita a pružnosť kože so zhoršenou schopnosťou napnutia i zmrštenia, čo vedie k vráskam. Pri pobyte na slnku, najmä počas letných mesiacoch a letných dovoleniek používajte opaľovací krém. Ak pokožku na slnku nechránite opaľovacím krémom, vystavujete ju ultrafialovým slnečným lúčom, ktorých pôsobením sa zhoršuje stav vrások a podporuje tiež vytváranie nových vrások. Štúdie ukázali, že slnečné lúče sú jedným z hlavných dôvodov vzniku vrások. Pri pobyte na slnku sa odporúča opaľovací krém s ochranným faktorom aspoň 30. Opaľovací krém sa odporúča aj keď je slnko schované za oblakmi a taktiež pre ľudí s tmavšou pleťou. Ľudia s tmavšou pleťou majú síce menšie riziko spálenia, ale neznamená to, že nie sú pred nepriaznivým pôsobením slnečných lúčov chránení. Pri pobyte vonku nezabúdajte aplikáciu opaľovacieho krému opakovať každé dve hodiny.

Extrakt z hroznových jadier – V obchodoch so zdravou výživou sa dá kúpiť extrakt z hroznových jadier, ktorý je vraj účinný na liečbu hlbokých vrások na tvári. Hroznové jadierka pôsobia ako prírodný antioxidant a pomáhajú obnoviť pružnosť pokožky. Stačí raz či dva razy denne vmasírovať extraktu z hroznových jadier do svojich hlbokých vrások a postupne by ste mali vidieť rozdiel. Vrásky však nezmiznú zo dňa na deň, ale nejaký čas to potrvá. Je tiež možné, že na vás takéto riešenie nebude účinkovať. Všetko závisí od vašej pokožky a stavu vrások, ale za pokus to určite stojí. Vedľajšie účinky by nemali byť žiadne, ak však pocítite pálenie či začervenanie pokožky, odporúčame prestať extrakt natierať.

Krémy proti vráskam – Nie je to síce úplne prírodné riešenie, ale krémy proti vráskam obsahujú tie správne ingrediencie, ktoré väčšine ľudí pomôžu zbaviť sa vrások. Takéto krémy sú cenovo dostupné a netreba na ich kúpu recept. Pozerajte sa po krémoch s obsahom látok ako retinol, kolagén, koenzým Q10, kyselina hyalurónová, alfa hydroxykyseliny (AHA), kinetin alebo idebenone. Je dobré čítať zloženie krémov ako aj recenzie od užívateľov. Nie vždy je ten najdrahší krém aj najúčinnejší. Aplikácia krémov na vrásky je jednoduchá a často stačí raz za deň natrieť na pleť. Niektoré krémy sú takzvané nočné a aplikujú sa na pleť pred spaním a pôsobia cez noc.

https://www.prezdravie.sk/fulltext/?keyword=vr%C3%A1sky&a_aid=57ebd313c6230&a_bid=c7d5d84e

Umývanie tváre – Pravdepodobne si tvár umývate každé ráno a robíte dobre. Proti vráskam sa odporúča umývanie tváre dva razy denne, ale nie viac. Pri príliš častom umývaní sa zmývajú prírodné oleje čo je nežiaduce a môže to prehĺbiť existujúce vrásky či dokonca vytvoriť nové. Ak aj máte príliš mastnú pleť, neumývajte si ju viac ako dvakrát za deň. Ráno je vhodné umývať si tvár studenou vodou. Po umytí tváre je dobré naniesť krém proti vráskam.

Cvičenia na tvár – Vrásky na tvári sú spôsobené zníženou pružnosťou pokožky ako aj opakovanými pohybmi tváre. Ak robíte opakované pohyby napríklad úst (napríklad úsmev), tak sa vrásky na tvári ešte rýchlejšie prehlbujú. Keď opakovane vraštíte čelo, tak sa vrásky na čele stávajú hlbšími. Najlacnejšia možnosť ako sa zbaviť vrások môžu byť tvárové cvičenia. Vďaka niektorým cvikom na tvár sa dá vraj zbaviť vrások aj bez použitia botoxu či iných zásahov. Treba však robiť také cvičenia, pri ktorých nedochádza k vrašteniu kože na tvári, pretože to môže spôsobiť ešte hlbšie vrásky. Pomôcť proti vráskam môže tzv. tvárová joga, ktorá ponúka niekoľko rôznych cvikov na tvár. Inšpirovať sa môžete na nasledujúcom videu:

Vyhladenie pomocou laseru – Ak vám nepomáha žiadna iná možnosť, vyhladenie vrások laserom môže byť pre vás účinné riešenie. Pomocou laseru sa stimuluje produkcia kolagénu čím pokožka vyzerá plnšia. Na odstránenie vrások sa používajú rôzne laserové prístroje, ktoré používajú viditeľné červené a neviditeľné infračervené laserové svetlo. Pomocou takýchto lúčov sa stimulujú bunky pokožky a redukujú vrásky. Ošetrenie laserom má dvojaký účinok: odstránenie zvráskavenej a slnkom poškodenej časti pokožky s následným vytvorením novej nepoškodenej pokožky a stimulácia tvorby kolagénových vlákien, čím sa zlepšuje pružnosť kože. Laseru sa netreba báť, po zákroku nie sú na tvári žiadne jazvy, opuchy či krvácajúce prejavy a robí sa ambulantne. Dokonca je možnosť kúpenia vlastného laseru domov (Beauty Laser).

Najnovšie články

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Sedacie vaky ako ochrana ...

Keď uvažujeme o výbere nábytku do nášho domova ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...