Tags: koža   PR  

Akné je večnou témou, predovšetkým kvôli veľkému počtu ľudí, ktorý s ním zvádza boj každý deň. Všetci majú svoje metódy, avšak nie vždy sú správne. Pokiaľ dáte na babské rady a overené postupy, dávajte si pozor, keďže nie vždy sú pravdivé. Práve preto, že ide o stále diskutovanú tému, vzniklo v boji proti akné množstvo mýtov.

Zubná pasta lieči

Takto znie pravdepodobne najčastejšia babská rada v prípade, že sa potrebujete čo najrýchlejšie zbaviť nejakej vyrážky. Nenechajte sa zmiasť popularitou tejto metódy, keďže pasta vyrážky síce skutočne môže vysušiť, ale niektoré sa môžu svojim zložením pleť aj veľmi podráždiť. A to je ako dostať sa z dažďa pod odkvap. Preto v týchto prípadoch existujú produkty „prvej pomoci“, ktoré vám pomôžu. Samozrejme vždy je lepšie všetko riešiť dopredu, a kvôli tomu sa zamerajte predovšetkým na prevenciu.

Problémy s akné riešia len teenageri

Bohužiaľ ide o ďalší mýtus. Ten istý problém riešia vo veľkej miere ženy a muži vo veku 20 až 29 rokov. A výnimkou nie sú ani ľudia po tridsiatke či päťdesiatke. Preto je dôležité klásť dôraz na výber správnych produktov, ktoré vám s akné naozaj pomôžu aj s ohľadom na váš vek. Akné sa pomerne často vyskytuje u malých detí, pre ktoré sú najvhodnejšie produkty práve tie určené pre extrémne citlivú detskú pokožku.

                                 

Make-up akné zhorší

Ohľadne tohto mýtu skutočne záleží, aký make-up používate. Pokiaľ ho máte na olejovom základe, je možné, že prispieva k upchávaniu pórov, a tým pádom akné ešte zhorší. Naopak pokiaľ preferujete minerálny make-up, umožní vám nechcené vyrážky dokonca aj obmedziť. Keďže aj mastný typ pleti potrebuje hydratáciu, nezabúdajte na bázu pod make-up, ktorá vašu pleť chráni. Príjemným bonusom je aj to, že vám líčenie dlhšie vydrží.

Čím viac hygieny, tým menej akné

Toto tvrdenie prekvapivo tiež nie je pravdivé. Je jasné, že pokiaľ nemeníte pravidelne uterák na tvár a opakovane si prenášate nečistoty, potom ešte viac podporujete vzniku vyrážok. Existujú aj citlivé krémy , ktoré čistia a zároveň aj chránia pokožku. Časté umývanie tváre však naopak pleť vysušuje a môže spôsobiť ešte horšie dôsledky. Preto sa odporúča ideálne si čistiť pleť každé ráno aj večer, dvakrát denne je tá optimálna intenzita. Dôraz dbajte viac na kvalitu než na kvantitu. Správna a kvalitná kombinácia produktov vám pomôže oveľa viac.

                   

Vytláčanie vyrážok situáciu (ne)zlepší

Aj keď ide o postup väčšiny ľudí, ktorí riešia akné, je to naopak škodlivá metóda. K vytláčaniu dochádza väčšinou nevyčistenými rukami, ktoré do otvoreného póru zanesú nečistoty. Navyše nečistoty roznesiete po celej tvári, a tým prispievate k rozširovaniu týchto oblastí plných akné. Veľmi často sa potom objavujú jazvičky, ktoré vám zostanú na tvári už navždy. Preto sa naozaj zamerajte na precízny čistiaci rituál, ktorý budete praktizovať pravidelne. Ide o čistenie a odličovanie, starostlivosť o póry a nezabudnite ani na starostlivosť o ruky.

Najnovšie články

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Finálna jesenná ...

Keď sledujeme prírodu a jej zmeny, v podstate ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...