Každá žena chce aj s pribúdajúcimi rokmi vyzerať mlado a krásne. Mnohé ženy ale zanedbávajú už v mladšom veku starostlivosť o svoju pleť a konzumujú potraviny, ktoré ich organizmu a aj pleti neprinášajú žiadne pridané hodnoty. Nesmieme ale zabúdať spomenúť, že aj koruna krásy má výrazný vplyv na náš výzor. Ako sa teda starať o vlasy?

Používajte kvalitnú kozmetiku 

S pribúdajúcimi rokmi starnú aj vlasy. Rýchlosť starnutia vlasov ale dokážete ovplyvniť starostlivosťou a výživou. Okrem prípravkov na šedivé vlasy odporúčame venovať dostatok pozornosti aj pokožke hlavy. Tá totiž rozhoduje o kvalite a aj hustote vlasov. 

Dôležité je, aby ste používali kvalitné šampóny, kondicionéry, masky, ale aj séra, ktoré obsahujú kvalitné a účinné látky. 

Zo všetkých kozmetických prípravkov odporúčame bio kozmetiku, ktorá je vegánska a neobsahuje žiadne škodlivé látky, ktoré by vašim vlasom mohli ublížiť. 

Vitamíny, ktoré zabránia nadmernému vypadávaniu vlasov 

Ak chcete mať zdravé a krásne vlasy, začnite zmenou stravovania a doprajte telu vitamíny a potrebné látky, ktoré zabránia vypadávaniu vlasov. Odporúča sa konzumovať vitamíny zo skupiny B, najmä však vitamín B6 a B12. Konkrétne vitamín B12 nájdete v mliečnych výrobkoch, vajíčkach a v mäse. 

Okrem vitamínov skupiny B je potrebné konzumovať meď, zinok a najmä železo. Vypadávanie vlasov sa najčastejšie spája práve s nedostatkom železa, preto ak vás trápi vypadávanie vlasov, zvýšte príjem potravín obsahujúcich železo. Železo nájdete v špenáte, v pečienke, v strukovinách, v červenom mäse, v quinoe alebo aj v tekvicových semienkach. Napríklad také strukoviny sú dobré aj na zlepšenie zraku. Výrazné zlepšenie zraku pocítite pomerne rýchlo. 

Pravidelné podstrihávanie končekov 

Rozštiepené končeky trápia mnohé ženy, nezávisle od veku. Štiepenie končekov býva zapríčinené nesprávnym česaním, nepoužívaním výživných masiek, nezdravým životným štýlom, ale aj častým používaním fénov, žehličiek, či kuliem. 

Ak chcete mať zdravé a krásne vlasy, chodievajte si ku kaderníčke podstrihnúť končeky. Vaša kaderníčka vám odporučí, ako často je potrebné chodiť na podstrihnutie. 

Zdroj obrázka:

Autor: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com 

Najnovšie články

Vyber kompresora do ...

Kompresor je všestranným náradím. Použiť ho ...

Ochrana tváre pri práci ...

Zrak a sluch patria medzi päť ľudských zmyslov. ...

Ako najlepšie vyčistiť ...

Variť si doma svoju kávu je jedno z najlepších ...

Čo pomôže namáhaným ...

Skúste prísť do fitness centra či na skupinový ...

Dobre si rozmyslite, než ...

Ak zvyknete doma ...

Ako pripraviť ...

Kvalitné príslušenstvo k motorke je veľkou ...

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Používaním stránky Copomoze.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality obsahu. Viac informácií...